Jakie kosmetyki ochronne dla dzieci wybrać? Czy Alphanova bebe jest dobrym rozwiązaniem?

Warto wybierać kosmetyki dla dzieci rozsądznie. Noworodki i małe dzieci zwykle porzebują specjalnej ochrony przeciwsłoneczne. Jak swybrać odpowiedni zestaw kosmetyków dla dzieci? Jakie kosmetyki przeciwsłoneczne wybrać?

Dlaczego należy chronić dzieic przed słońcem?

Małe dzieci mają cienką skórę – dlatego należy szczególną uwagę poświęcić maluchom, jeśli chodzi o ochronę przeciwsłoneczną. Noworodki mają również mniej melaniny i są bardziej podatne na oparzenia słoneczne niż starsze dzieci lub dorośli. Nawet krótkie przebywanie w pełnym słońcu może powodować zaczerwienienie skóry.

Równie ważna jest opieka nad starszymi dziećmi, ale spędzanie większej ilości czasu na świeżym powietrzu na przykład na spacerach czy na placu zabaw. Pamiętaj, że latem słońce może być bardzo ostre, zwiększając ryzyko podrażnienia skóry i udaru cieplnego, jeśli nie będziesz odpowiednio dbać o swoje dziecko.

Jak wybrać idealny krem ochronny dla swojego dziecka?

Wybierając krem przeciwsłoneczny dla dzieci, należy kierować się przede wszystkim wiekiem, w którym może on być stosowany przez dziecko. Wiele kosmetyków jest zastrzeżonych i nadaje się tylko dla dzieci powyżej 6 miesiąca życia. Warto trzymać się tej rady, bo wcześnie, przez cienką i niedojrzałą skórę, składniki kremu mogą się wchłaniać, a następnie kumulować, dając efekt toksyczny. Jeśli dziecko ma mniej niż sześć miesięcy, warto poszukać kremów dla młodszych dzieci np. Alphanova bebe. Dla najmłodszych bezpieczne są bezzapachowe kremy i balsamy, które zawierają filtry mineralne, czyli takie, które nie przepuszczają promieni UV do skóry i tu idealnie sprzedzi się Alphanova bebe spf 50.