Czapka wiosenna dla chłopca – numer jeden na wiosnę!

Odpowiednie dopasowanie stroju dla dziecka na zmienne wiosenne pogody to nie lada wyzwanie dla każdego rodzica. Podczas zakupu warto jednak pamiętać o kilku podstawowych zasadach. Ciepłe, a zarazem oddychające elementy stroju to podstawa, ale czy tylko? Jak dobrze dobrać dodatki? Na co w szczególności zwrócić uwagę chcąc bezpiecznie wypuścić na podwórko naszego małego urwisa?

Czapeczka wiosenna – numer jeden na każdy spacer

Ponieważ w czasie wiosny pogoda bywa różna warto pamiętać o podstawowych elementach takich jak czapka i komin dla chłopca. W przypadku starszych dzieci warto zdecydować się na klasyczne stonowane barwy takie jak granat, czerwień czy odcienie beżu. Dziecko z pewnością chętniej nałoży szalik i czapkę jeśli będą znajdować się na niej ulubione postacie z bajek i kreskówek. Jeżeli jednak kupujemy ubranie dla dziewczynki o wiele lepiej sprawdzą się odcienie różu, zieleni czy błękitu posiadające dekoracje w formie księżniczek czy gwiazdek z mieniącymi się elementami brokatu. Podstawę stanowią tutaj szaliki, kominy oraz czapki.

Komfort noszenia oraz dobry rozmiar

W przypadku ubranek dla dzieci bardzo ważna jest przede wszystkim wygoda noszenia. Odpowiednie dopasowanie czapki wiosennej dla chłopca czy dziewczynki sprawi, że maluch z chęcią będzie zakładał nakrycie głowy. Z całą pewnością warto decydować się na luźniejsze fasony, posiadające elastyczną gumkę dostosowującą czapkę do kształtu oraz wielkości głowy.

Materiał wykonania

W sprzedaży można znaleźć wiele modeli czapek wykonanych z różnego rodzaju materiału. Wśród nakryć głowy i szalików dla dzieci popularna jest bawełna z domieszką elastanu, który zapewnia tkaninie rozciągliwość. Dobrym rozwiązaniem są również czapki wykonane z bawełny oraz wełny, które są jednocześnie ciepłe i przewiewne. Ich zaletą jest także delikatność, ponieważ nie drażnią one delikatnej i podatnej na podrażnienie skóry dziecka. Spośród materiałów z całą pewnością należy unikać poliestru, który nie tylko nie trzyma ciepła, ale również szybko się niszczy i nie zapewnia skórze odpowiedniej wentylacji co jest szczególnie ważne w przypadku dzieci przebywających w ciągłym ruchu.