Jak wybrać body niemowlęce?

Przyszli rodzice, którzy dowiadują się, że niedługo na świecie pojawi się ich dziecko, mają na głowie wiele spraw do załatwienia, a w tym dość pokaźna lista zakupów dla maluszka. W wyprawce nie może zabraknąć wózka, fotelika, pieluszek, kosmetyków czy ubranek. Ale jak wybrać najlepsze ubranka dla dzieci? Na co zwrócić uwagę wybierając body niemowlęce? O tym kilka słów poniżej.

Naturalne materiały

Wybierając body niemowlęce warto przede wszystkim zwrócić uwagę na materiał, z którego zostało wykonane. Szerokim łukiem należy omijać ubranka wykonane z poliestru i innych syntetycznych materiałów. Najlepsze dla delikatnej skóry maluszka są ubranka wykonane z 100% bawełny, a najlepiej z bawełny organicznej. Warto też zwrócić uwagę czy ubranka posiadają odpowiednie certyfikaty jakości, świadczące o braku obecności szkodliwych substancji w wyrobie.

Body kopertowe czy tradycyjne?

W tym sklepie dostępne są body niemowlęce wkładane tradycyjnie, czyli przez głowę, oraz tzw. body kopertowe, czyli zapinane z przodu. Na początku warto zaopatrzyć się w większą ilość body kopertowych, które zdecydowanie łatwiej się zakłada noworodkom i oszczędzają maluszkom nerwów związanych z częstym zakładaniem ubranek przez głowę. Przy starszym niemowlaku nie ma większej różnicy w rodzaju body i wybór zależny jest wyłącznie od preferencji rodziców i ich maluszka.

Podsumowując, najważniejszą kwestią podczas wyboru ubranek, w tym body niemowlęcych jest jakość oraz rodzaj materiału, z którego zostały wykonane. Pozostałe kwestie typu kolorystyka, nadruki czy rodzaj zapięcia to kwestia głównie preferencji rodziców.