Ważny element wyprawki

Młodzi rodzice jeszcze przed pojawieniem się dziecka na świcie kompletują wyprawkę. Jednym z istotnych jej elementów jest ręcznik z kapturkiem dla niemowlaka. Sprawdzi się on zarówno w pierwszych dniach życia, jak i w kolejnych miesiącach.

Jaki ręcznik wybrać?

Kupując niemowlęcy ręcznik z kapturkiem już na samym początku powinniśmy zdecydować się na wybór ręcznika o większym rozmiarze. Dobrze sprawdzi się ręcznik o wymiarach 100×100 cm, gdyż posłuży on dziecku także przez kolejne miesiące życia. Materiał też jest bardzo ważny, powinien szybko absorbować wodę. Tutaj świetnie sprawdzi się bawełna frotte.

Jak korzystać ręcznika z kapturkiem?

Ręcznik powinien być rozłożony jeszcze przed kąpielą. Oczywiście w miejscu, gdzie będzie miała znaleźć się głowa niemowlaka, powinien znajdować się kapturek. Wcześniejsze przygotowanie umożliwi szybkie wyjęcie dziecka z wody i wytarcie go. Przy praniu ręcznika nie powinno się korzystać z płynu zmiękczającego, gdyż to zmniejsza właściwości absorbujące tkaniny.

Jak widać ręcznik z kapturkiem to świetne rozwiązanie dla noworodków i starszych dzieci. Sprawia, że kąpiel przebiega w sposób bardziej zorganizowany, a samo wycieranie dziecka jest dużo łatwiejsze.