Jak dbać o higienę smoczka?

smoczki LOVI

Higiena smoczka jest bardzo ważna szczególnie dla noworodka gdyż układ odpornościowy dopiero się rozwija. Na smoczku znajduje się, bowiem bardzo dużo bakterii, dlatego powinien on zostać sterylizowany. Nieodpowiednia higiena może doprowadzić do powstania pleśniawek, biegunek oraz zatrucia pokarmowego.

Jak dbać o higienę smoczka?

1.Przed każdym podaniem dziecku smoczka powinno się go przynajmniej wyparzyć oraz umyć. Przed pierwszym użyciem należy go wysterylizować.

2.Nie wolno oblizywać smoczka, którego dajemy dziecku, ponieważ w ten sposób przenosimy bakterie a także próchnice. Nie wolno dawać dziecku smoczka prosto z podłogi.

3.Smoczki dla niemowląt nie wolno moczyć w soku ani herbacie, ponieważ cukier, który się w nich znajduje sprzyja próchnicy.

4.Smoczki Lovi należy kupić nowe, aby nie przenosić bakterii od innego dziecka a poza tym mogą być one zniekształcone i zużyte.

Nie tylko odpowiednia higiena jest, ale również bezpieczeństwo naszego dziecka. Nie powinniśmy wieszać smoczka na szyi, bo może się udusić wstążeczką. Należy go przyczepić specjalnym plastikowym łańcuszkiem, aby dziecko nie rzuciło go na podłogę. Lovi smoczki powinny być dopasowane do wieku malucha oraz jego upodobań. Należy jednak pamiętać, aby smoczek wyrzucić, gdy gumowa część zrobi się matowa albo popęka.