Kredki akwarelowe nie tylko dla artystów

Kredki akwarelowe, inaczej nazywane też kredkami wodnymi, stają się coraz bardziej popularne. Najczęściej korzystają z nich artyści i osoby profesjonalnie zajmujące się rysunkiem, ale bez przeszkód mogą sięgać po nie również dzieci. Ich cena jest stosunkowo niska jak na produkt wysokiej jakości, a dwojakie zastosowanie kredek zachwyci niejedno dziecko.

Zastosowanie kredek akwarelowych

Jak sama nazwa wskazuje, prawidłowo wykorzystane kredki wodne dają efekt farb akwarelowych. Po pokolorowaniu obrazka kredkę można delikatnie zwilżyć pędzelkiem, aby uzyskać efekt akwareli. Uwaga: podobnie jak w przypadku farb, tutaj również należy „malować” wodą jeden kolor jednocześnie, pomiędzy nimi wypłukując pędzel, aby uniknąć brzydkiego mieszania kolorów. Kredek można używać również jako przenośnych farb, nabierając kolor na pędzelek bezpośrednio z kredki.

Zalety i wady

Dużą zaletą kredek akwarelowych jest to, że można ich używać do tworzenia oryginalnych obrazków, jak i stosować jak zwykłe kredki, czyli bez zastosowania wody. Mają dobrą pigmentację, są miękkie i wygodnie się nimi koloruje. Dzięki temu są bardzo popularne zarówno wśród dzieci, jak i profesjonalnych artystów. Wadą jest tu oczywiście cena, która, choć jak na profesjonalny sprzęt dość niska, jest znacząco wyższa od zwykłych kredek ołówkowych.