Wygodne ubrania dla kobiet w ciąży

ubrania ciążowe 99shopKobiety w ciąży zwykle poszukują ubrań, które poza tym, że są piękne, są też wygodne i komfortowe. To właśnie wygoda i komfort noszenia są bowiem istotne w ostatnich tygodniach ciąży, kiedy brzuszek jest już naprawdę spory, a wiele kobiet zwalnia swój tryb życia i odpoczywa. Potrzebują one zatem ubrań, w których będą mogły wyglądać pięknie w domu. W jakie rzeczy warto się wyposażyć? Co rzeczywiście się przyda każdej przyszłej mamie?

Wygodna odzież ciążowa
Ubrania ciążowe to również bielizna, dlatego to właśnie od niej warto zacząć. Warto kupić kilka miękkich bawełnianych staników, które dobrze podtrzymują biust, jednocześnie nie ugniatają go. Piersi w ciąży są zwykle drażliwe i bolesne. Ciążowe ubrania, które doskonale sprawdzą się w każdej szafie, to specjalne koszulki z wydłużoną częścią na tułów. Są tak zaprojektowane, że spokojnie zakrywają brzuszek i plecy, oraz nie podciągają się do góry. Takie ubrania ciążowe dają komfort noszenia każdej pani. Odzież ciążowa (https://99shop.pl/c/1/odziez-ciazowa.html) to również odzież, która może przydać się po porodzie, na przykład podczas karmienia piersią. Warto zatem kupować tuniki i bluzeczki rozpinane na górze, lub na przykład sukienki kopertowe wiązane z boku.

Spodnie i legginsy
Spodnie i legginsy to te ciążowe ubrania, które również warto mieć w swojej szafie, szczególnie gdy ostatni trymestr przypada jesienią lub zimą. Zarówno spodnie jak i getry dedykowane dla kobiet w ciąży mają wszyty specjalny elastyczny pas, dzięki któremu brzuch nie jest obciskany, nic nie uwiera ani nie wpija się w ciało. Takie spodnie są również bezpieczne dla dziecka, które pozostaje w brzuszku mamy.