Wygodne łóżko dla dziecka, a więc jakie?

Kupujesz własne pierwsze łóżko do pokoju dziecięcego? Oto ważne kwestie, jakie ułatwią Ci uzyskać gwarancję, iż podejmujesz trafną decyzję. Dorastają tak błyskawicznie, prawda? W jednej chwili małe dziecko śpi obok Ciebie w łóżeczku, natomiast w innej sprzątasz nowo odrestaurowany pokój oraz zastępujesz go w sypialnię dla własnej pociechy wraz z pierwszym dobrym łóżkiem. To wyjątkowa chwila. Jak zatem doskonale dobrać łóżka pojedyncze dla dzieci?

Jakie łóżeczko dla przedszkolaka?

Tu wybój bynajmniej nie jest łatwiejszy aniżeli w wypadku łóżek dla noworodka, gdyż dobór jest duży. Dla przedszkolaka można dobrać drewniane łóżka jednoosobowe z poręczą czy bez. Doskonale by było, jeśli taki mebel miał pod spodem skrytkę na pościel. Należy natomiast pamiętać, iż kupując takie łóżko musimy dobrać także dla dziecka dobry materac, natomiast tenże nie może być ani zbyt twardy, ani zbyt miękki. Jeżeli łóżeczko będzie miało stać przy ścianie odpowiednio dobrać rodzaj, jaki będzie miał specjalne wsparcie.

Z czego winno być zrobione łóżko dla dziecka?

Najlepiej, by łóżko pojedyncze dla dziecka było zrobione z litego drewna. Takie łóżko dziecięce pojedyncze powoduje, iż mebel jest dobry oraz łatwy w naprawie. Jeżeli natomiast decydujemy się na łóżko dla kilkulatka na przykład w kształcie pojazdu lub karocy, jakie i tak szybko przekształcimy, można dobrać mebel z płyty drewnopochodnej. Znaczenie ma także artykuł, z którego jest wykonany materac. Istotne, by nie uczulał malucha.

 

Pojedyncze łóżko dla dziecka ze zbiornikami na pościel

Powszechnie łóżka jednoosobowe dla dzieci (które kupisz chociażby tu) mają zbiorniki na pościel w formie pojedynczej czy dwóch wysuwanych szuflad. To funkcjonalna możliwość, jaka ma dużo wartości. Pozwoli na utrzymanie porządku, natomiast również przechowywanie nie jedynie dodatkowej pościeli, lecz także zabawek, książek czy pozostałych rzeczy, na jakie nie ma już miejsca. Jedyną rzeczą, na jaką trzeba uważać, to sposób ułożenia mebla w pokoju – należy zachować odpowiednią ilość pustej powierzchni na swobodne wysuwanie szuflad.