Stolik kawowy ze schowkiem do pokoju dziecka

Chcąc urządzić pokój dziecka należy pamiętać nie tylko o tym jak będzie się on prezentował, ale również zapewnić maluchowi jak najwięcej miejsca do zabawy i sporej ilości organizerów na jego rzeczy. Z tego powodu w wielu pokojach dziecięcych można zauważyć liczne praktyczne meble, które mają ukryte schowki o różnej pojemności. Dotyczy to również stolików kawowych, które przez swoją wielkość bardzo często znajdują się w pokojach najmłodszych. Z kolei stolik kawowy ze schowkiem zapewni dziecku zarówno miejsce do pracy, zabawy, czy spożywania posiłków, jak i przestrzeń do przechowywania swoich skarbów. Tylko jaki stolik ze skrytką wybrać dla swojego dziecka?

Powszechne stoliki kawowe ze schowkami

Najczęstszym wyborem do pokoju dziecięcego są stoliki kawowe ze schowkami otwartymi lub półotwartymi. Takie rozwiązanie jest bardzo wygodne, ponieważ dzięki niemu dziecko zawsze ma najpotrzebniejsze rzeczy w zasięgu ręki. Oczywiście ułatwia ono również sprzątanie, ponieważ wszystko, co trzeba zrobić, aby schować gazetkę, czy pamiętnik, to wsunąć dany przedmiot pod blat stolika. Warto wspomnieć, że w sklepach znajdują się dziesiątki tego typu stolików kawowych, dzięki czemu zawsze można znaleźć model dopasowany do swoich potrzeb.

Alternatywy klasycznych stolików ze schowkiem

Choć najczęściej widuje się stoliki z przynajmniej częściowo otwartymi schowkami, to nie da się zaprzeczyć temu, że modele z zamykanymi szufladami również świetnie sprawdzają się w pokojach dziecięcych. W końcu zapewniają one dziecku choć trochę poczucia prywatności, a także pomagają ukryć to, co brzydko wyglądałoby pozostawione na widoku. Ciekawą opcją są też stoliki kawowe z unoszonymi lub rozsuwanymi blatami. Umieszczone pod nimi schowki zwykle są bardzo pojemne, a same stoliki przeważnie nie zajmują zbyt wiele miejsca.