Skoczek dla dzieci – czy jest bezpieczny?

Lekarze dość negatywnie wypowiadają się o pomyśle, aby dziecko było wsadzane w chodzik. Mówi się o tym, że dziecko zacznie chodzić samodzielnie dopiero w momencie, kiedy stawy będą do tego przygotowane. Znacznie przychylniejsze opinie ma natomiast skoczek dziecięcy. Niestety, są one popularne dopiero od niedawna.

Zazwyczaj dla dzieci skoczek to dmuchana zabawka do skakania. Bez wątpienia każdy dzieciak uwielbia skakać i hopsać, dzięki czemu taka zabawka gwarantuje ogromną frajdę.

Skoczek dla dzieci nie jest mobilny, co jest główną cechą odróżniającą go od chodzika. Może być on przymocowany do ściany, podłogi bądź też oparty na stojącej konstrukcji, co gwarantuje również trzy różne typu aktywności. W przypadku skoczków dziecięcych bardzo ważna jest solidność wykonania. Przydadzą się także dodatkowe pasy. W przypadku skoczków mocowanych do ścian ważna jest również grubość lin oraz to, z jakich materiałów zostały wykonane.

Skoczek dla dzieci to rozwiązanie dla dzieciaków, które jeszcze nie chodzą, ale same siedzą i są dość ”stabilne”. Optymalny wiek do korzystania ze skoczka dziecięcego to około 8 do 12 miesięcy. Minusem tej zabawki z pewnością jest fakt, że dziecko bardzo szybko z niej wyrasta.

Zapisz