Półśpiochy nie tylko do spania

Dorośli mają swoje piżamy, a małe dzieci mają śpioszki. Tak, te maleńkie urokliwe ubranka, które wykorzystywane są podczas snu. Aczkolwiek, bardzo dużą popularnością cieszą się także półśpiochy. One to również powinny znaleźć się w szafie małego człowieka, który wbrew pozorom – ma także swoje potrzeby, jeżeli chodzi o niezbędne elementy garderoby.

Półśpiochy w ciągu dnia

Co prawda, nazwa „półśpiochy” kojarzyć się może ze snem, ale właściwie to należałoby powiedzieć, że jest to element, który w zdecydowanej większości NIE będzie wykorzystywany do spania. Dlaczego? Ponieważ znajdą one zdecydowanie inne rozwiązanie. Te spodenki ze stópkami można nosić także zamiast spodni. Co więcej, nie trzeba będzie szukać do nich specjalnych skarpetek, ponieważ niezwykle praktycznie końcówki półśpiocha pozwolą na zakrycie malutkich stópek, chroniąc je przed mrozem. Co jednak nie oznacza, że w takim razie kompletnie trzeba zrezygnować ze spodni. Po prostu – pomiędzy jednym a drugim należy znaleźć stosowną równowagę.

półśpiochy

Jaki rozmiar półśpiochów wybrać?

Zawsze trzeba kupić odpowiedni rozmiar takiego półśpiocha. Tak, aby nie był on za mały i nie był z kolei zbyt duży. Zbyt mały półśpioch wywoływać będzie dyskomfort. Za duży – po prostu będzie spadał. Kilka półśpiochów z jednego rozmiaru to jedna z najlepszych propozycji. Nie ma co przesadzać z ich ilością, ponieważ może się okazać, że dziecko i tak nie zdąży wszystkiego założyć. W końcu małe dzieci mają to do siebie, że rosną w naprawdę zastraszającym tempie, każdego dnia.