Najlepsze materiały na czas ciąży

W okresie ciąży jednym z najważniejszych elementów, jakie powinniśmy brać pod uwagę w trakcie wybierania bielizny ciążowej, to wygoda.

Najlepsza bielizna ciążowa to ta, z jak najmniejszą liczbą zdobień. Tu oczywiście wszystko zależy od gustu i preferencji przyszłych mam, jednak z praktycznego punktu widzenia sprawdza się najlepiej. Najwygodniejsze w ciąży są biustonosze i majtki zupełnie gładkie. N a ten czas najlepiej zapomnieć o wszelkiego rodzaju koronkach i haftach, stębnowanych szwach i innych ozdobach (kokardy, dżety), które mogą podrażniać i tak już bardzo wrażliwą skórę. Zaleca się, by kobiety w ciąży wybierały tzw. ciążową bieliznę bezszwową lub tą, gdzie biustonosze mają formowane termicznie miseczki. Tego typu bielizna posiada idealnie gładką formę, a to dlatego, że w trakcie jej powstawania stosuje się specjalną metodę wyprofilowania.

Koniecznie należy wybierać bieliznę wykonaną z naturalnych materiałów, takich jak bawełna, jedwab czy bambus. Im więcej naturalnych włókien w składzie, tym lepiej. Sprawdzenie jakości i składu tkaniny jest szczególnie ważne w przypadku wyboru majtek. Te ze sztucznych materiałów często nie przepuszczają powietrza, co niestety sprzyja zatrzymywaniu wilgoci i mnożeniu się chorobotwórczych bakterii będących główną przyczyną infekcji intymnych, tak niebezpiecznych w trakcie ciąży.

Biustonosz ciążowy może zawierać domieszkę sztucznych włókien, bo to właśnie one zapewniają dobre przyleganie do ciała, jednak ważne, by naturalnymi surowcami wyścielone były wnętrza miseczek. Brodawki w okresie ciąży są bardzo wrażliwe, dlatego miękka, delikatna tkanina dla nich najlepsza.