Jakie szklane butelki dla niemowląt sprawdzą się najlepiej?

Przygotowanie wyprawki dla niemowlęcia wcale nie jest takie łatwe jak by się to mogło wydawać. Trzeba się zatroszczyć o wiele ważnych kwestii i nie zapomnieć kupić ważnych akcesoriów dla niemowlęcia. Na pewno nie można zapomnieć o porządnej butelce do mleka, bo z pewnością się ona przyda.

Po co kupować butelkę dla niemowlęcia?

Mimo, że najlepszym pokarmem dla maluszka jest mleko matki z piersi, to jednak zdarzają się takie sytuacje, gdy matka nie może karmić swojego dziecka własnym mlekiem. Czasem też po prostu nie chce tego robić, albo chce to robić tylko częściowo. W takich sytuacjach będzie potrzebna butelka do podawania dziecku mleka, do wyboru jest butelka plastikowa lub butelka szklana.

Szklane butelki kontra plastikowe

Mimo, że o wiele tańsze są plastikowe butelki dla małych dzieci, to jednak zdecydowanie lepszą opcją są szklane butelki dla niemowląt. Można je dostać w każdym sklepie z akcesoriami dla niemowląt i na pewno będą one bardziej praktyczne niż ich tańsza wersja. Szklane butelki długo trzymają ciepło, nie psują smaku mleka i łatwo się je trzyma. Bez problemu można szklaną butelkę dla niemowlęcia umyć w zmywarce czy pod bieżącą wodą, dzięki temu będzie czysta i sterylna.

szklane butelki dla niemowląt

Mleko i nie tylko

Szklana butelka dla niemowląt wcale nie musi służyć do podawania w niej mleka. Równie dobrze można w niej przygotować herbatkę ziołową lub owocową dla malucha, można też w niej podawać wodę lub specjalne soczki dla niemowląt. Każdy rodzic powinien się zaopatrzyć w kilka takich butelek o różnych pojemnościach i mieć osobne butelki dla mleko, herbatkę, wodę i soki. Do butelek można dokupić specjalny sterylizator, który doskonale oczyści butelkę w środku i na zewnątrz. Dzięki temu będzie w pełni sterylna, co przy tak małym dziecku jest niezwykle istotną kwestią zachowawczą.