Jaki globus dla dziecka wybrać?

Znane już od kilku wieków globusy, są pomniejszonym odwzorowaniem wyglądu kuli ziemskiej. Obecne na rynku globusy niejednokrotnie wyglądają tak stylowo, że mogą stać się eleganckim dodatkiem w domu czy biurze. Oczywiście dostępne są także modele bardziej klasyczne, które mogą być globusami dla dzieci, służącymi im jako pomoc dydaktyczna. W ofercie wielu producentów można spotkać też jednak globusy podświetlane (które mogą być lampką nocną) czy też modele interaktywne.

Szeroka oferta globusów dla dzieci i dorosłych

Klasyczny globus będzie służył nieco inaczej osobom dorosłym, a inaczej dziecku. Dorośli dzięki globusowi mogą szybko zapoznać się z położeniem państw i zorientować się w odległości między poszczególnymi krainami geograficznymi. Dobre globusy dla dzieci staną się natomiast nieocenioną pomocą naukową. Przy ich użyciu dzieci będą mogły pojąć istotę kulistości Ziemi. Jest to także ułatwienie przy tłumaczeniach dotyczących występowania pór roku, dnia i nocy, a także różnych stref klimatycznych. Globus przydaje się na różnych etapach nauki, dobrze mieć go pod ręką zawsze – by sprawdzać położenie konkretnych miejsc. Dobrze więc, by znalazł się on w domowym kąciku nauki i kreatywności każdego dziecka.

Globusy dla dzieci – jaki wybrać?

Dla dzieci bardzo dobrym pomysłem może okazać się wybór globusa interaktywnego, który jeszcze bardziej ułatwia samodzielną naukę geografii. Uczy wtedy przez zabawę. Jest to globus połączony z piórem optycznym. Po dotknięciu danego miejsca przekazuje informacje o kontynentach, krajach i walutach. Niektóre modele wygrywają nawet hymny narodowe państw. Wielu dzieciom bardzo podobają się też globusy podświetlane, które nocą służą jako klimatyczna lampka. Wtedy wieczorami wędrować można „palcem po mapie” poznając świat i wszystkie kontynenty w czasie ciekawych opowieści. Dużą zaletą modeli podświetlanych jest to, że w zależności od tego czy światło jest zapalone czy zgaszone, mapa fizyczna może zmieniać się w polityczną. Ciekawostką na rynku są globusy w formie puzzli 3D. Już w trakcie ich łączenia można zapamiętać, jakie jest położenie większości dopasowywanych do siebie elementów.