Jaką wybrać pościel do wózka

Z pozoru wydaje się to mało istotny problem, jednak pościel do wózka dziecięcego trzeba wybrać równie rozważnie, co inne akcesoria dla maleństwa.

Na właściwy zakup wpływa kilka elementów. Jednym z nich jest rodzaj wózka. Inne okrycie potrzebne będzie do gondoli, a inne do spacerówki. Pod uwagę trzeba też wziąć porę roku w której posłuży dziecku. Podczas gdy latem wystarczy poduszeczka i lekki kocyk zimą już należy postarać się o cieplejsze elementy skutecznie chroniące dziecko przed mrozem. W ofertach sklepowych wybór jest bardzo szeroki. Przeważnie zakupić można komplety składające się z z poszewki na kołderkę i poduszkę albo poszewek wraz z wypełnieniem. Do wypełnienia służą włókniny poliestrowe, atestowane, ale na wszelki wypadek zawsze trzeba atest sprawdzić. Włóknina powinna być pikowana aby nie odkształcała się podczas prania i podczas użytkowania. Same poszewki w większości wykonane są z bawełny. Nie dajmy się skusić niższą ceną na pościel wykonaną z czegoś sztucznego. Ostatnim elementem jest kolor. Pamiętać należy, że latem nie wskazane jest używane ciemnych kolorów, które przyciągają promienie słoneczne i mogą powodować dyskomfort malucha,

Zarówno do kołysek, łóżeczka jak i do wózka pościele dla dzieci powinny być zdrowe i miłe w dotyku oraz spełniać swoje zadanie.