Jak wybrać śpiworek dla niemowląt do wózka?

Śpiworek dla niemowląt przyda się nie tylko w zimowe dni, ale także i te wiosenne. Śpiworek zapewnia ciepło i wygodę. Jak wybrać dziecięcy śpiworek do wózka? Na co zwrócić uwagę?

Rozmiar śpiworka dla niemowląt

Przede wszystkim najważniejszym parametrem, który trzeba wziąć pod uwagę, jest rozmiar śpiworka. Nie może być zbyt ciasny, gdyż maluszek musi mieć swobodę ruchu. Za ciasny może prowadzić do przepocenia się niemowlęcia, a to negatywnie wpłynąć może na jego zdrowie. Nie bez znaczenia jest także ilość otworów na pasy. Najlepiej wybrać model, który będzie posiadał więcej niż jedną parę, gdyż wówczas będzie możliwość wydłużenia pasów, a to z kolei zagwarantuje większą swobodę ruchów.

Dziecięcy śpiworek do wózka

Śpiworek dla niemowląt musi być idealnie dopasowany do wózka. Bardzo ważna w tym przypadku jest szczelność. Często jest możliwość zakupienia wózka wraz z zestawem okrycia na nóżki bądź śpiworkiem. W takim wypadku wiadome jest, że wszystko będzie ze sobą idealnie współgrać. Producenci niektórych akcesoriów dziecięcych oferują śpiworki, które dedykowane są danemu modelowi wózka. Są również uniwersalne okrycia, które również spełnią swoją funkcję. Najważniejsze jest to, aby podczas zakupu przymierzyć dany model do wózka i sprawdzić, czy pasuje. Dziecko musi być szczelnie otulone.

Impregnowany śpiworek do wózka

Zadaniem śpiworka jest ochrona maluszka przed wiatrem, deszczem i zimnem. Dobrym rozwiązaniem jest kupno takiego modelu, który jest zaimpregnowany specjalnym preparatem, który nie przepuszcza wilgoci. Dodatkowo takie śpiworki znacznie łatwiej można utrzymać w czystości, gdyż nie pochłaniając wody, nie pochłaniają one także brudu. Równie ważne jest wysłanie wewnętrzne, które powinno być przyjemne w dotyku. Najlepiej wybierać produkty, które mają wyściółkę naturalną lub z dużą zawartością materiałów pochodzenia naturalnego.