Jak wybrać rowerek dla dziecka?

Zakup pierwszego rowerka dla dziecka jest nie lada wyzwaniem. W końcu musi być bezpieczny, a jednocześnie na tyle komfortowy, by dziecko nauczyło się samodzielnej jazdy. Wybierając wśród wielu modeli trzeba pamiętać o tym, że najważniejsze jest dobranie dziecięcego roweru BMX względem wymiarów ciała malucha.

Rowerek a rozmiar kół

Rower BMX dla dzieci trzeba rozważnie dobrać ze względu na wiek i wymiary ciała. Dwulatek, trzylatek i czterolatek może spokojnie używać rowerku biegowego z kołem 12″, jednak na typowy BMX jest za wcześnie. W wieku 4-6 lata dziecko zazwyczaj mierzy od 100 do 120 centymetrów i powoli można myśleć o tym jaki rower BMX dla dzieci kupić. W tym wielu maluch potrzebuje już większego sprzętu z rozmiarem koła 16″. Powyżej sześciu lat rower powinien mieć 20″, a powyżej ośmiu 24″.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Obecnie BMX rowery dla dzieci to doskonały sposób na nauczenie dziecka pracy ze sprzętem oraz własnym ciałem. Dzięki temu, że dziecięcy rower BMX jest przystosowany do malucha, nie trzeba obawiać się o bezpieczeństwo jazdy oraz jakość wykonania elementów. Ponadto większość producentów zapewnia gwarancję na swój sprzęt, co świadczy o dodatkowej pewności wysokiej jakości sprzedawanego towaru.