Jak wybrać czapeczki na lato dla niemowląt?

Właściwa ochrona głowy dziecka jest konieczna, szczególnie w przypadku niemowląt, które wykazują mniejszą odporność. W czasie zimy rodzice dbają o ochronę ich głowy, co jest zachowaniem całkowicie naturalnym, ale również latem jest ona niezbędna. Jakie czapeczki na lato dla niemowląt warto wybrać?

Czapki na lato dla niemowląt – zadbaj o bezpieczeństwo malucha

Odpowiednia wyprawka malucha jest kluczowa. W szerokiej ofercie odzieży i akcesoriów dziecięcych dostępne są także czapeczki na lato dla niemowlaków. Letnie okrycie głowy ma za zadanie chronić dziecko przed promieniowaniem słonecznym. Przepuszczalny, naturalny materiał zapewnia optymalną wentylację powietrza, dzięki czemu skóra nie poci się. W związku z tym dobrej jakości czapeczka to taka, która spełnia następujące warunki:

  • została wykonana z naturalnych, atestowanych materiałów,
  • wykazuje działanie antyalergiczne, co ma szczególnie znaczenie w przypadku noworodków, których skóra jest delikatna i wrażliwa.
  • jest przyjemna i miękka w dotyku.

Czym kierować się przy wyborze czapki dla niemowląt?

Czapeczki na lato dla niemowląt zabezpieczają pociechę przed ewentualnym przegrzaniem czy przewianiem, gwarantując skuteczne odprowadzanie wilgoci. Nie krępują ruchów ani nie uciskają główki. Właściwie dopasowane nie opadają na oczy, dlatego przy wyborze należy uwzględnić wiek i wielkość główki dziecka. Dostępne są ich różne rodzaje, w tym: wiązane bonetki, kapelusze typu bucket z wiązaniem, czapeczki z lekkim daszkiem ze sznureczkami.