Dlaczego chusteczki waterwipes nie uczulają?

Wiele produktów na rynku kosmetycznym negatywnie wpływa na skórę, wywołując reakcję alergiczną w postaci wysypki, plam lub przebarwień. Chusteczki nawilżane substancjami myjącymi i zapachowymi owszem, mają przyjemny zapach, ale skutkiem ich używania może być alergia. W drogeriach i supermarketach dostępne są chusteczki waterwipes. Dlaczego są bezpieczne, nie uczulają i coraz więcej osób je kupuje?

Z czego zrobione są chusteczki waterwipes?

Waterwipes wykonane są z tkaniny, która w 80% składa się z poliestru. 20% to zaś wiskoza, której włókna decydują o tym, że chusteczki są miłe w dotyku. To właśnie domieszka wiskozy zmniejsza prawdopodobieństwo powstania reakcji alergicznych.

Bo najważniejszy jest skład!

Podczas gdy inne produkty tego rodzaju bazują na składnikach chemicznych – w tym czyszczących i zapachowych -.waterwipes wyróżniają się czystym składem sprowadzającym się wyłącznie do dwóch elementów: wody i odrobiny grejpfruta. Przewaga wody nad cytrusem jest spora: w waterwipes 99,9% stanowi woda, a reszta to owocowy ekstrakt.

Materiał, z jakiego produkowane są chusteczki waterwipes oraz naturalne składniki przemawiają za tym, aby stosowały je osoby ze skłonnością do alergii. Nawilżane wodą płaty poliestru i wiskozy nie uczulają. Dlatego też są chętnie kupowane przez młodych rodziców, którzy powitali na świecie swoją pociechę. Podczas zmiany pieluchy okazują się niezbędne, a.przy okazji pielęgnują skórę bobasa.