Ciekawy element nad łóżeczkiem , czyli mieniąca się kolorami karuzela z pozytywką dla dziecka

Małe dziecko nie potrzebuje zbyt wielu zabawek, bo większość czasu śpi i je. Na zabawę przyjdzie jeszcze czas, ale warto wspomóc się różnymi akcesoriami. Świetnie sprawdzają się pozytywki dla dzieci, mogą mieć one postać karuzeli montowanej do łóżeczka: https://tantis.pl/pozytywki-c5648. Jest to wspaniały sposób na wzbudzenie w dziecku ciekawości, urozmaicenie mu czasu. Warto też wiedzieć, że taka niepozorna karuzela wygrywająca dźwięki działa uspokajająco i ułatwia zasypianie.

Czy warto kupić niemowlakowi karuzelę do łóżeczka z pozytywką?

Niemowlę nie potrafi jeszcze samodzielnie się bawić, chwytać maskotek. Nic jednak straconego, bo nawet dla najmłodszych znajdzie się coś odpowiedniego. Przykładem będzie karuzela z zamontowaną pozytywką dla dzieci, która staje się ciekawą atrakcją dla maluszka. Będzie się jej przyglądał podczas czuwania i zasypiania. Niemowlak z czasem staje się coraz aktywniejszy, potrzebuje mniej snu, zaczyna interesować się otoczeniem, Jest to świetny moment na wprowadzenie różnych gadżetów typu karuzela z pozytywką. Można być pewnym, że taka zabawka zacznie przykuwać wzrok maluszka, szczególnie jeśli będzie mieć wielokolorowe elementy o różnych kształtach, przyda się również projektor i pozytywka. Takie akcesorium stymuluje zmysły dziecka, angażuje narząd wzroku i słuchu.

Cicha i uspokajająca melodia pozwala się zrelaksować, ułatwia zasypianie. Jest to duża pomoc dla rodziców, mają oni nieco więcej czasu dla siebie. Dziecko nie będzie się w tym czasie nudziło, bo fascynuje je zabawka. Patrzenie na dobrze znane elementy zapewnia poczucie bezpieczeństwa. Trzeba pamiętać o tym, że jakość widzenia u noworodków jest kiepska, dopiero po dwóch miesiącach są w stanie skupiać spojrzenie na przedmiotach. Mają zdecydowanie lepiej rozwinięty słuch. Z tego właśnie powodu warto wybrać karuzelę z pozytywką. Istotne jest to, aby karuzela była kolorowa, wyposażona w wiele elementów w kontrastujących barwach. Świetnie sprawdzi się model z projektorem, który wyświetla na ścianie/suficie obrazy przykuwające wzrok dziecka.