Chusta do karmienia to bliskość dziecka i rodzica

Niemowlę potrzebuje bliskości mamy, by poczuć się bezpiecznie i spokojnie usnąć. Maluszkowi sprzyja również słuchanie bicia serca taty. Przytulenie dziecka to najłatwiejszy sposób na jego uspokojenie. Bliskość rodzica bywa też najlepszym lekarstwem na niemowlęce dolegliwości.

Utrzymaniu fizycznej bliskości z dzieckiem sprzyja chusta do karmienia. Rodzice, którzy mieli już okazję skorzystać z tego gadżetu w praktyce, podkreślają możliwość natychmiastowej reakcji na wszystkie potrzeby dziecka. Mamom szczególnie przypadło do gustu to, że chusta do karmienia pozwala im przystawić dziecko do piersi nawet w miejscu publicznym, gdy dookoła chodzą ludzie.

Dziecko otulone chustą zastaje odizolowane od wszystkiego, co otacza je i mamę. Nie dociera do niego światło z otoczenia, dźwięki i ruch przechodzących obok osób. To idealne warunki na relaks, odprężenie się i skupienie wyłącznie na jedzeniu. Przy takiej dawce przyjemności jest bardzo prawdopodobne, że maluszek uśnie zanim mama zdąży odstawić go od piersi.

Relaks dziecka podczas karmienia przekłada się też na samopoczucie mamy. Kobieta nie denerwuje się kapryszącym maluszkiem, a z kolei jej spokój przenosi się na komfort dziecka. Taka sytuacja sprzyja budowaniu poczucia bliskości i bezpieczeństwa. Brak stresu u kobiety wpływa tez pozytywnie na proces laktacji. Organizm zrelaksowanej i odprężonej mamy produkuje więcej mleka potrzebnego maluszkowi.