Bezpieczna i niezawodna pościel niemowlęca

Niemowlaki swoje pierwsze miesiące życia spędzają głównie w łóżeczku, dlatego też warto poświęcić nieco swojego cennego czasu, aby znaleźć wygodną i bezpieczną pościel z prawdziwego zdarzenia. Na naszym rynku jest bardzo wiele rzetelnych firm, które specjalizują się w produkcji pościeli dziecięcej, dlatego też wielu rodziców może mieć spory problem, aby wyszukać najlepsze produkty.

Bezpieczny i spokojny sen

pościel niemowlęca w specjalne wzorkiW łóżeczku nie powinno znajdować się dużo przedmiotów. Pamiętać należy o tym, że w pierwszych miesiącach niemowlaki nie potrzebują żadnych zabawek. Tak naprawdę w łóżeczku powinna znajdować się wyłącznie kołdra i specjalne ochraniacze na szczebelki. Ze względów bezpieczeństwa warto zrezygnować z poduszeczek. Wybierając pościel niemowlęcą warto skupić się głównie na naturalnych tkaninach. Najlepszym wyjściem jest oczywiście popularna bawełna, która cieszy się olbrzymim zainteresowaniem na całym świecie. Sztuczne materiały niestety mogą okazać się toksyczne i wywoływać bardzo niebezpieczne alergie. Prześcieradła na gumce, także powinny być wykonane z 100% bawełny. Podczas zakupów warto wybrać pościel niemowlęcą, która ma odpowiednie atesty.

Pościel niemowlęca – ile sztuk kupić?

Na sam początek wystarczy zakupienie dwóch-trzech zestawów pościeli, którą powinno zmieniać się przynajmniej raz w tygodniu. Niemowlak nie może spać w brudnej i mokrej pościeli, dlatego też warto mieć w szafie odpowiedni zapas. Warto inwestować przede wszystkim w pościel jedno, albo dwubarwną, która nie będzie zbytnio nadwyrężać wzroku naszego dziecka. Pamiętać należy o tym, aby dokładnie sprawdzić zalecaną temperaturę prania. Na szczęście wysokiej klasy pościel bawełnianą można śmiało prać w bardzo wysokich temperaturach, dzięki czemu szybko pozbędziemy się kurzu i roztoczy.