Batman jest nam bliski

W gronie superbohaterów noszących peleryny Batman wydaje się najbliższy „zwykłemu człowiekowi”. Nie ma specjalnych, nadprzyrodzonych mocy niczym Superman, a jego rozterki moralne mogą zdawać się bliskie życiowym problemom obecnym w codzienności. Batman gadżety ukazują różne oblicze Mrocznego Rycerza.

Po prostu Bruce

Fikcyjna postać, która wciela się w rolę Batmana to Bruce Wayne. Od razu wypada zaznaczyć, że Bruce jest milionerem, jednak jego bogactwo ma gorzki posmak. Stracił rodziców, a życie trawi w samotności. Choć jest znanym filantropem, prawdziwe oblicze ujawnia, gdy nocami w kostiumie Człowieka Nietoperza przemierza mroczne zaułki miasta. Biada złoczyńcy, którego spotka na swojej drodze. Choć nie jest jedynym bohaterem w masce, który walczy ze złem, stara się pracować w pojedynkę. Jego pomocnikiem bywał Robin czy enigmatyczna Kobieta-Kot, jednak Batman stara się zachowywać autonomię swoich działań.

Ludzkie wcielenia super-człowieka

W ostatnich produkcjach skierowanych dla dojrzałych fanów serii Batman zmaga się z wieloma obciążeniami psychicznym. Gadżety Batmana nawiązują do przeżyć bohatera. Okazuje się, że postać Mściciela w kostiumie nietoperza uzyskuje swoją głębię, przez co może się podobać nie tylko zaciekłym wielbicielom komiksów. Historie są doceniane przez Akademię Filmową USA oraz przez krytyków kultury na całym świecie. Do głosu dochodzą wzorowane na wizerunku Batmana amatorskie produkcje, które czerpią z tropów wskazanych w głównej serii. Batman w tej chwili to kulturalna marka.

Gadżety sygnowane logiem Batman dostępne w tym miejscu.