Zakupy z dziećmi

Każdy rodzic wie, ile trudu potrafią sprawić zakupy z dzieckiem. Co zrobić, aby dziecko cieszyło się perspektywą zakupów i nie sprawiało problemów? Jak znaleźć odpowiednie ubrania?

Wolny wybór

Z całą pewnością bardzo pomocne jest danie dzieciom wolnego wyboru. Przykładowo, kiedy przed zimą rodzice kupują córkom kurtki i płaszcze dziewczęce, warto aby dali im możliwość wyboru. Rzecz w tym, że jeśli dziecko może wybrać ubranie, które najbardziej mu się podoba, to chętniej chodzi na zakupy.

Z drugiej strony, wolny wybór nie może być też całkowicie nieograniczony. Rzecz w tym, iż dzieci po prostu podejmują często złe decyzje i dokonują błędnych wyborów. Podczas wybierania kurtek dziewczęcych będą zapewne zwracały uwagę przede wszystkim na ich krój, a nie na to, czy są odpowiednio grube.

Znalezienie odpowiedniego sklepu

Niewątpliwie, ułatwieniem zakupów będzie również przywiązanie do konkretnych sklepów. Rzecz w tym, iż zakupy trwają zdecydowanie krócej i są łatwiejsze, gdy wiadomo gdzie się wybrać. Nie ma więc zupełnie sensu za każdym razem testować nowych sklepów. Warto również zauważyć, że dzieci lubią znane miejsca. Dlatego też, prawdopodobnie chętniej będą robiły zakupy w sklepach, które dobrze znają.