Zakup zeszytów dla ucznia

Co powinno znaleźć się w szkolnej wyprawce? To pytanie, które zazwyczaj spędza sen z powiek rodzicom młodszych dzieci, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę ze szkołą. Jeśli chodzi o kupno zeszytów szkolnych, to powinno być to podstawowym punktem kompletowania szkolnego wyposażenia. Na szczęście w pierwszej klasie rodzice nie powinni mieć z tym większego problemu – zeszyty szkolne dla pierwszoklasisty zazwyczaj ograniczają się do dwóch sztuk – jednej w linię i jednej w kratkę.

Jakie zeszyty wybrać do pierwszej klasy?

Warto pamiętać o tym, że dziecko, które udaje się do pierwszej klasy to wciąż jeszcze maluch, który nie może na swoich plecach dźwigać zbyt wielkiego ciężaru. Dlatego warto zrezygnować z zakupu grubych, ciężkich zeszytów na rzecz tych cienkich – najlepiej szesnastokartkowych. Jeśli chodzi o zeszyty do nauki pisania literek, to warto zwrócić uwagę na takie, które mają kolorową linię, ułatwiającą nowym uczniom stawianie pierwszych liter. W pierwszej klasie dzieci zazwyczaj posługują się piórami, dlatego warto zwrócić uwagę na to, czy wybrane zeszyty posiadają dostatecznie grube kartki, przez które nie będzie przebijał atrament.

Ładne zeszyty szkolne

Obecnie na sklepowych półkach można znaleźć naprawdę wiele przepięknych wzorów zeszytów szkolnych. Dlatego warto zadbać o to, by pierwszoklasista mógł własnoręcznie wybrać wzór, który najbardziej mu odpowiada. Zeszyt z wizerunkiem ulubionego bajkowego bohatera z pewnością będzie dla malucha stanowił inspirację i zachętę do nauki. Przy zakupie zeszytów szkolnych warto pamiętać o tym, by dokupić do nich specjalne naklejki, na których można umieścić dane ucznia.