Zabawki wspomagające rozwój dziecka

Wszyscy rodzice pragną, aby ich dzieci rozwijały się jak najlepiej. Dlatego jeszcze w okresie ciąży i oczekiwania jego przyjścia na świat, gromadzą wszystkie gadżety, które mogą być pomocne w jego pielęgnacji i rozwoju.

Dobór odpowiednich zabawek zarówno dla niemowlęcia jak i starszego dziecka jest ogromnie ważny. Uczy malucha rozwijania szeregu umiejętności i zachęca do poznawania świata,

Dla niemowląt bardzo popularne są maty edukacyjne oraz leżaczki – bujaczki. Obie zabawki mają na celu zachęcenie malucha do rozwijania zdolności manualnych, poprzez łapanie zabawek. Zabawki przymocowane zarówno do maty edukacyjnej jak i leżaczka zazwyczaj wydają dźwięki, są wykonane z różnych materiałów. Dzięki temu maluch może za pomocą rączek poznawać nowe faktury i kształty.

Dla starszych dzieci dobrą propozycją zabawek, które rozwiną jego zdolności manualne jest ciastolina oraz klocki lego. Ciastolina umożliwi maluchowi tworzenie wymyślonych przez siebie postaci i kształtów, natomiast klocki lego, dostosowane do wieku dziecka, pomogą w rozwijaniu wyobraźni oraz motoryki małej. Klockami lego oraz ciastoliną trzeba jedna pamiętać, aby maluszek bawił się zawsze pod opieką osoby dorosłej. Mimo, że zabawki te są atestowane i bezpieczne, zawsze istnieje ryzyko, że dziecko połknie jakiś element.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *