W Polsce czy za granicą – szkółka narciarska dla dzieci

przedszkole narciarskieWielu rodziców w okresie zimowym planuje zapisać swoje dzieci na kurs jazdy na nartach. To świetny pomysł – czas spędzany na świeżym powietrzu cudownie wpływa na młodych chłopców i dziewczynki. Narty to sport ogólnorozwojowy, pozytywnie oddziałuje na organizm, wzmacnia go i poprawia ogólną kondycję fizyczną. Do tego jazda na ratach to po prostu wspaniała zabawa, która odpowiada chyba każdemu, bez względu na wiek. Młodzi rodzice stoją przed dylematem – szkółka narciarska dla dzieci w Polsce czy za granicą?

Na krajowych stokach

Południowa części Polski jest w uprzywilejowanej pozycji, ponieważ znajduje się nam wiele przyjemnych stoków dla narciarzy i snowboardzistów. Infrastruktura w tych miejsca z roku na rok coraz bardziej się poprawia i być może za kilka lat dorówna warunkom europejskim. Zaletą szkółek narciarskich dla dzieci w Polsce jest bliskość – już kilka godzin jesteśmy w stanie dotrzeć w wybranie miejsce. A wady? Zima w Polsce może być nieprzewidywalna. Jednego roku spanie wiele śniegu, a kolejnego zaledwie pojawi się jego namiastka. Stoki nie zawsze jednak są łagodne, a zjazd stosunkowo szybki, ze względu na niskie góry. Plusem są przystępne ceny szkoleń i karnetów.

Na zagranicznych stokach

Szkółka narciarska dla dzieci za granicą, szczególnie w Austrii i we Włoszech stoi na bardzo wysokim poziomie. Jedyną wadą może być bariera językowa i ogólny koszt całego wyjazdy, który trwać musi już kilka dni. Wielkim atutem są też bardzo długie i szerokie trasy narciarskie. Warto także wspomnieć o bezpieczeństwie i wysokiej kulturze panującej na zagranicznych stokach.