Uchwyty do mebli dziecięcych a bezpieczeństwo

Wybierając akcesoria do dziecięcego pokoju, trzeba zawsze mieć na uwadze przede wszystkim bezpieczeństwo dziecka, zaś dopiero na drugim miejscu estetykę dodatku. Pamiętajmy, że nasza pociecha w swoim pokoju będzie spędzała większość czasu, dlatego nie możemy dopuścić do tego, by groziło jej w nim jakiekolwiek niebezpieczeństwo.

BEZPIECZNE UCHWYTY DO MEBLI

Uchwyt do mebli dziecięcych nie może być postrzegany tylko i wyłącznie jako element dekoracyjny. Pamiętajmy o tym, że będzie to element przez lata eksploatowany. Oczywiście, zawsze można uchwyt wymienić, jednak kiedy postawimy na jakość, jeden problem będziemy mieć z głowy. Wiadomo, że dzieci nie zawsze posiadają wyczucie, a często będą z szafek i szuflad korzystać, dlatego dobrze wziąć pod uwagę materiał, z jakiego uchwyty do mebli dziecięcych będą wykonane. By jak najdłużej służyły naszym dzieciom warto wybrać te wykonane z ceramiki, metalu lub drewna. Trzeba także zwrócić uwagę na kształt i wielkość uchwytu, by dziecko nie miało trudności z otwarciem szafki.

Kiedy już wybraliśmy i zamontowaliśmy uchwyty, przetestujmy je sprawdzając czy są odpowiednio dokręcone, bowiem dzieci, dla zabawy, mogą podjąć próbę odkręcenia ładnych, kolorowych elementów szafek i szuflad.