Szlaczki – książka dla przedszkolaka

Szlaczki dla dzieci wydają się być świetną zabawą. Nie każdy jednak wie, że mogą one stać się idealnym wstępem do nauki pisania i ogólnego rozwoju przedszkolaka.

Zalety rysowania szlaczków

Rysowanie szlaczków to znany od lat, bardzo skuteczny sposób na przygotowanie do nauki pisania. Jest to oswojenie dziecka z przyborami piśmiennymi i ćwiczenie rączki. Te drobne pętelki i zawijasy, układane w całe linijki, wyrabiają w maluchu umiejętność precyzyjnego poruszania kredką (lub długopisem). Te rysunki przyczyniają się też do kształtowania percepcji wzrokowej i koordynacji wzrokowo-ruchowej. Wszystko to ułatwia późniejszą naukę pisania liter.

Książeczka ze szlaczkami

Bogata w różnorodne szlaczki ze sklepu legolas.pl książka dla przedszkolaka pozwoli mu na rysowanie obrazka „po śladzie” jednym ruchem ręki. Taki rysunek składać się będzie z linii prostych, falistych, pętelek, wzór będzie można kopiować różnymi przyborami i kolorami. Taka książeczka edukacyjna zawiera zawsze dokładnie opracowane, a przede wszystkim dostosowane do wieku dziecka ćwiczenia, pomagające mu w trenowaniu sprawności manualnej. Do tego, rysowanie kolorowych wzorków, dorysowywanie elementów i szukanie dróg w labiryntach zawsze będzie dla malucha zabawą i przyjemnością.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *