Speedcube dla dzieci

Speedcubing oznacza w wolnym tłumaczeniu rozrywkę, związaną z układaniem popularnej i znanej wszystkim kostki Rubika. Stanowi ona zabawę, będącą jednocześnie fundamentem pobijania światowych rekordów oraz źródłem fascynacji i rywalizacji osób w każdym wieku.

Speedcube rozrywka dla dzieci

W odniesieniu do dzieci podobna rozrywka wydaje się wyjątkowo rozwijająca – w aktualnej rzeczywistości, w której większość gier i zabaw odbywa się przy użyciu nowoczesnych technologicznie urządzeń, kostka Rubika okazuje się prostym, lecz jednocześnie korzystnie wpływającym elementem zabawy.

Układanie kostki speedcube dziecięcej może jednak okazać się frustrujące dla jej małych użytkowników – dla niejednego dorosłego stworzenie końcowego zestawienia kolorów na wszystkich ściankach jest nieosiągalne, z tego względu dla dzieci warto wybrać mniejsze i przez to mniej wymagające kostki.

Kostka 2×2 – wprowadzenie do zabawy

Najmniejszą możliwą kostką Rubika, od której należy zacząć zapoznawanie dziecka z podobną rozrywką ma rozmiary 2×2 – na jej bazie dziecko zaczyna rozumieć zasadę działania zabawy oraz próbuje w niej własnych sił, mając większe szanse na sukces.

Zapisz

Zapisz