Problemy skórne niemowlęcia – pieluszki kit&kin

Atopowe zapalenie skóry, wysypki alergiczne, pieluszkowe zapalenie czy nawet zwykłe potówki – to najczęstsze problemy, z jakimi boryka się maluszek do pierwszego roku życia. Ograniczone poruszanie oraz korzystanie z pieluszek, nieodpowiednie materiały wykorzystywane do produkcji ubranek, przegrzewane mieszkanie – to wszystko ma wpływ na problemy skórne.

Sprawdzajmy skład surowcowy

To zdecydowanie my mamy wpływ na jakość produktów, którymi otaczamy nasze maleństwo. Pieluszka ma bezpośredni kontakt ze skórą. Wykonana ze sztucznych komponentów może wywoływać alergie i inne problemy skórne. Zwracajmy uwagę na skład surowcowy pieluszek, kosmetyków, ubranek – w ten sposób unikniemy wielu problemów. kit&kin pieluszki 1 przeznaczone są dla najmłodszych dzieci. Wykonane są z naturalnych roślinnych materiałów, które są całkowicie biodegradowalne. Skóra naszego dziecka nie ma więc kontaktu z substancjami chemicznymi. Do produkcji nie użyto chloru, sztucznych substancji zapachowych, ftalanów, lateksu i wybielaczy.

Wkład pieluszki – pulpa roślinna

Wszystkie pieluszki kit&kin 1 składają się z kilku warstw. Warstwa zewnętrzna to materiały roślinne z bezpiecznych upraw oraz wodoodporna warstwa z polietylenu. Wkład chłonny to niebielona pulpa roślinna. W warstwie wewnętrznej znajduje się jeszcze polipropylen oraz poliuretan przy elastycznym zapięciu. Dzięki takim materiałom udało się uzyskać biodegradowalne pieluszki, które rozłożą się w ciągu od 3 do 6 lat. Co najważniejsze – są tak samo chłonne jak tradycyjne.