Podróż z dzieckiem: jak się przygotować i co zabrać?

Podróż z małym dzieckiem to bardzo stresujące przeżycie dla świeżo upieczonych rodziców. Dlatego warto przygotować się na każdą ewentualność  i wziąć ze sobą najpotrzebniejsze rzeczy.

Jak się przygotować?

Pierwszym krokiem przed podróżą powinna być konsultacja z lekarzem rodzinnym w celu ustalenia, czy naszemu dziecku nic nie dolega. Choroba może być ogromną przeszkodą w podróżowaniu. Ponadto warto jest zadbać o szczepienia. Warto jest rozpocząć podróż w godzinach, w których nie jest zbyt gorąco (latem) oraz ciemno (co może być utrudnione zimą). Przed jazdą samochodem dobre jest wywietrzyć auto i zadbać o jego czystość. W razie podróży autobusem, pociągiem, czy samolotem, powinno się skompletować wszystkie dokumenty i wypełnić formalności, aby podróż nie była niczym zakłócona.

Co zabrać?

Zabrać należy ważny paszport (w przypadku wyjazdu zagranicę) książeczkę zdrowia dziecka. Dobrym rozwiązaniem jest także nieduży kocyk, przyda się w chłodniejsze dni. Do samochodu należy oczywiście dokupić fotelik dziecięcy. Energiczne dziecko może potrzebować również swoich ulubionych zabawek, gdy w podróży dopadnie je nuda. Ciekawym pomysłem jest również łóżeczko turystyczne dwupoziomowe, taki zakup sprawdzi się, gdy z dzieckiem trzeba będzie nocować poza domem. Łóżeczka turystyczne dla dziecka są przystosowane do transportu, ponieważ są niezwykle poręczne. Oprócz tego powinniśmy pamiętać o środkach higienicznych dla naszej pociechy.