Piasek kinetyczny supersand – wielka radość dla każdego malucha

Każdy rodzic wie, że dzieci uwielbiają bawić się w piaskownicy. Taka zabawa pozwala maluchom nawiązywać kontakty z innymi dziećmi, ale przede wszystkim ma ogromny wpływ na ich rozwój. Co jednak zrobić, gdy w pobliżu nie ma piaskownicy?
Na szczęście jest rozwiązanie, a jest nim piasek kinetyczny.

Czym jest supersand?

Supersand to piasek kinetyczny, który prawie w całości składa się z ziaren zwykłego piasku. Dodatkowo w jego skład wchodzi specjalny nietoksyczny polimer nadający mu konsystencję podobną nieco do plasteliny. Piasek ten nie jest sypki ani twardy, a co najważniejsze łatwo się skleja, można więc formować z niego różne kształty i figury. Ta cecha sprawia, że supersand jest ciekawą i bardzo lubianą przez dzieci masą.

Jaki piasek wybrać?

Na rynku dostępne są różne rodzaje piasku kinetycznego. Poza klasycznym, o wyglądzie naturalnego piasku, jest jeszcze wiele innych w różnych kolorach, np. czerwonym, fioletowym, niebieskim czy zielonym.

Zabawa a bezpieczeństwo dziecka

Supersand w całości składa się z naturalnych, antybakteryjnych składników mineralnych, dzięki czemu jest wyjątkowo bezpieczny i przyjazny dla dziecka. Rodzice więc nie muszą się obawiać o jego zdrowie.

Wpływ zabaw w piasku na rozwój dziecka

Zabawy w piasku przynoszą dziecku mnóstwo korzyści:
– rozwijają kreatywność,
– kształcą wyobraźnię przestrzenną,
– doskonalą sprawność manualną,
– korzystnie wpływają na rozwój inteligencji.
Dzieci potrafią spędzać wiele godzin budując zamki i babki z piasku, zabawa ta przynosi im mnóstwo radości.