Odwiedź sklep kostki Rubika i zrób prezent swojemu dziecku

Kostka Rubika to układanka logiczna, która została wynaleziona w 1974 roku przez Węgra o takim właśnie nazwisku. Od tamtej pory zainteresowanie nią wciąż rosło, aż w końcu całkiem podbiła rynek zabawek.

 

Zalety kostki Rubika

 

Kostka Rubika, niemalże od razu po wynalezieniu, stała się jedną z najbardziej popularnych i cenionych zabawek dla dzieci oraz młodzieży. Bardzo szybko zauważono, że zabawa nią ma ogromny wpływ na rozwój cech psychomotorycznych u dzieci, ale również u dorosłych. Okazało się, że dzięki niej kształtować można wyobraźnię przestrzenną, logiczne myślenie, spostrzegawczość i koncentrację. Układanie kostki kształci także zdolność przewidywania kolejnych ruchów oraz analizowania już wykonanych. U dzieci zabawa ta pomaga doskonalić sprawność manualną, przygotowując do nauki pisania. Kostka Rubika jest również niezastąpiona w przypadku urazów dłoni i palców, jako element wspomagający rehabilitację ruchową.

 

Czym jest speedcubing?

 

Speedcubing jest to układanie kostki Rubika na czas. W Polsce speedcubing rozwija się już od kilku lat, odbywają się nawet zawody w tej dziedzinie. Z roku na rok rośnie liczba konkurencji, w których rywalizują speedcuberzy i ustanawiane są nowe rekordy. Najpopularniejszą konkurencją jest układanie kostki 3x3x3.

 

Sklep kostki Rubika

 

W związku z rosnącym zainteresowaniem kostkami Rubika, pojawiły się sklepy internetowe, oferujące różnorodne ich rodzaje, począwszy od kostek o małej liczbie ścianek przeznaczonych dla początkujących, aż po układanki bardziej skomplikowane dla zaawansowanych speedcuberów. W dobrym sklepie kostka Rubika dostępne są nie tylko w dwóch podstawowych markach: DaYan i ShengShou, ale w wielu innych.