Namiot tipi do pokoju dziecka

Tipi, czyli niewielki charakterystyczny namiot, wykonany z miękkich, kolorowych materiałów to doskonały gadżet, który uzupełni wystrój wnętrza dziecięcego pokoju, ale sprawdzi się też podczas zabaw w ogrodzie, na tarasie czy balkonie. Trudno się zatem dziwić, że takie gadżety stają się coraz bardziej popularne.

Tipi dla dzieci – co w nim takiego magicznego?

Wbrew pozorom dzieci bardzo szybko zaczynają szukać odrobiny własnej przestrzeni. Już kilkulatki budują bazy, często z tego co jest pod ręką – koca i krzeseł. W takiej kryjówce urządzają przestrzeń według własnego uznania i wyobraźni, często przeobrażając ją w szkołę, sklep czy inne miejsce. Taka kryjówka daje możliwość zarówno odizolowania się na chwilę i naukę bycia samemu ze sobą, jak i zaproszenia do swojego wymyślonego świata rodzeństwa czy rodziców.

Nie tylko dla przedszkolaka

Z zabawy w tipi dla dzieci radość będą czerpać nie tylko dzieci w wieku przedszkolnym. Tipi z miękką podłogą może służyć już niemowlęciu, jako bezpieczna przestrzeń do leżakowania. A raczkujące dzieci skuszone kolorowymi zabawkami we wnętrzu takiego namiociku dadzą chwilę wytchnienia swoim rodzicom.

 

Wraz z wiekiem mogą się zmieniać zastosowania takiego domku. W wieku przedszkolnym dzieci zwykle już same dostosowują wystrój wnętrza swojej kryjówki, a później zapraszają do niej inne dzieci, a czasem nawet rodziców. Tipi to świetne miejsce do wyrażania własnej kreatywności, dlatego sprawdza się jeszcze wśród dzieci z pierwszych klas szkoły. Mogą tam się bawić lub czytać książki. Taki niewielki namiot sprzyja też szczerym rozmowom, więc jest doskonałym miejscem do budowania więzi między dzieckiem a rodzicami.