Mata na podłogę czy tradycyjny dywan

Dzieci w każdym wieku uwielbiają zabawy na podłodze. Niemowlęta na niej położone nabywają nowych umiejętności ruchowych i podejmują pierwsze próby przemieszczania się, raczkując czy też przekręcając się z brzuszka na plecy lub odwrotnie. Nieco większe dzieci traktują podłogę jak duży plac zabaw, miejsce do układania klocków czy innych atrakcji. Jednak, żeby zabawa na podłodze była bardziej bezpieczna, a chłód ciągnący od podłogi nie przyczynił się do wyziębienia dziecka, przyda się mata na podłogę, najlepiej z mięciutkiej, antypoślizgowej pianki.

Kolorowe maty podłogowe – bezpieczne miejsce na dziecięce zabawy
Mata na podłogę do dziecięcego pokoju to doskonała alternatywa dla tradycyjnego dywanu, który chociaż elegancki i dekoracyjny, nie posiada cennych walorów użytkowych, przydatnych podczas dziecięcych zabaw. Co więcej, jest znacznie łatwiejsza w utrzymaniu czystości niż dywan i w razie potrzeby można ją szybko wyczyścić. Szczególnie piankowe maty świetnie sprawdzają się w pokoju dziecięcym. Położone na podłodze stanowią dla niej idealną izolację cieplną, a także doskonale amortyzują ewentualne upadki, które nagminnie zdarzają się podczas zabaw maluchów.

Nauka poprzez zabawę
Położona na podłogę mata stanowi nie tylko bezpieczne miejsce do zabaw, ale może również pełnić funkcje edukacyjne, zwłaszcza ta w kształcie kolorowych puzzli. Dziecko może przy jej pomocy uczyć się nazywania kolorów, a także samodzielnie składać i rozkładać poszczególne elementy maty.