Kostka Rubika 3×3 – świetna zabawka dla dzieci i dorosłych

Kostka Rubika bawi i uczy już od ponad czterdziestu lat. Została ona wynaleziona na Węgrzech przez tamtejszego architekta Erno Rubika. Ponieważ Polska, podobnie jak Węgry, była krajem socjalistycznym, kostka Rubika była i nadal jest w Polsce bardzo popularna. Dziś w sklepach można dostać jej różne wersje, ale najpopularniejsza jest nadal wersja podstawowa o trzech kwadratach na każdej długości boku, czyli tzw. wersja 3×3.

Kostka Rubika 3×3 bawi i uczy

Atutem kostki autorstwa Erno Rubika jest to, że stanowi ona źródło świetnej zabawy, a jednocześnie ma walory edukacyjne. Nad ułożeniem można spędzać długo czas, można to robić regularnie i relaksować się w ten sposób. Ale kostka uczy też logicznego myślenia, spostrzegawczości oraz umiejętności przewidywania konsekwencji. Podobnie jak np. szachy.

Kostka Rubika 3×3 nadaje się również dla dzieci

Kostka Rubika jest zabawką, którą mogą się bawić osoby w różnym wieku. Warto zwrócić uwagę, że to właśnie młodzi ludzi należą do najszybciej układających kostkę na świecie. Dlatego Rubika kostka 3×3 dla dzieci jest wskazana jako jedna z tych zabawek, które pomogą dziecku rozwijać umysł. Jako prezent dla dziecka kostka Rubika 3×3 sprawdzi się idealnie i jeśli tylko dziecko nie znudzi się, będzie to jedna z ulubionych zabawek.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *