Jaką pościel wybrać dla niemowląt?

Kiedy kupujemy dla siebie pościel, zwracamy uwagę nie tylko na wzór, rozmiar, ale i szereg innych czynników, które decydują o tym, że wybraliśmy akurat ten rodzaj. Tak samo, a nawet bardziej szczegółowo powinniśmy wybierać pościel dla niemowlaka. Dotyczy to samej pościeli, jak i niezbędnych akcesoriów, takich jak rogal do karmienia.

Czym powinna się charakteryzować bezpieczna pościel dla niemowlaka?

Podczas zakupu musimy przede wszystkim zwrócić uwagę na to, z jakiego materiału pościel została wykonana. Najlepsza oczywiście będzie ta ze stuprocentową zawartością bawełny. Bawełnę można prać w wysokich temperaturach, a jak wiadomo, pościel dziecka pierzemy wielokrotnie. Dobrze też zwrócić szczególną uwagę na to, czy pościel jest antyalergiczna. Jak wiemy, alergie są zjawiskiem powszechnym, tak więc lepiej zapobiegać ewentualnym problemom.

Warto, jak zalecają lekarze, zrezygnować z zakupu poduszki, ponieważ głowa noworodka powinna raczej spoczywać bezpośrednio na prześcieradle. To pozycja, która ułatwia oddychanie.

Kiedy dziecko podrośnie, dobre dokupić poduszkę. Natomiast do karmienia rogal sprawdzi się idealnie. Pomoc dla mam, jaką jest poduszka rogal do karmienia Trilli, sprawdzi się idealnie, kiedy nasze dziecko jest jeszcze malutkie, powinna więc ona wchodzić w skład podstawowego pościelowego wyposażenia.