Jak uśpić dziecko? Kilka prostych porad

Uśpienie malucha to poważne wyzwanie taktyczne, logistyczne, a nawet – jeśli dzieci jest więcej i mieszka się w bloku – strategiczne. Dlatego ważne jest, by posiadać określone sposoby, za pomocą których łatwiej uśpić malucha.

Dotyk i przytulenie

Przede wszystkim, najłatwiej uspokoić płaczące dziecko uśmiechem, delikatnym głosem i – co równie ważne – przytuleniem. Jeśli dzieciak mimo to nie chce spać, warto zadbać o delikatny masaż pleców. Większość dzieci (zwłaszcza te, które kochają przytulanie) uwielbia tą ważną dla nich czynność. Trzymając dziecko na rękach, warto też zadbać o odpowiednią atmosferę. U niektórych dzieci sprawdza się np. cicha muzyka, a u niektórych bujanie całym ciałem.

Idą ząbki! Co robić?

Powyższe kroki mogą nie wystarczyć w przypadku ząbkowania. Wtedy warto sięgnąć po gryzak na owoce ze sklepu mrbobas.pl (można wyposażyć go w lód) lu też – znacznie mniej skuteczne – zwykłe gryzaki z cieczą. Nie można zapominać, że ból zębów u dziecka, może znacząco zwiększyć zapotrzebowanie na pokarm matki. Jeśli dziecko nie lubi smoczka, pierś może również w pewnym sensie spełnić jego rolę. Oczywiście jest to pomysł kontrowersyjny, ale jeśli już nic innego nie pomoże…

Podsumowanie

Zastosowanie gryzaka na owoce to najprostszy sposób poradzenia sobie z „ząbkującym” problemem ze snem. Jeśli jednak dziecko nie ząbkuje, można skorzystać z mniej inwazyjnych metod. Spokój i kołysanie to najlepsza z nich, gdyż nic nie zastąpi u dziecka poczucia bezpieczeństwa.