Domowa piaskownica- bezpieczeństwo i wygoda

Nowoczesne rozwiązania przynoszą rodzicom najmłodszych wiele udogodnień. Jednym z tego przykładów jest wynalazek, który sprawia, że istnieje możliwość zorganizowania piaskownicy we własnym domu.

Piasek kinetyczny

Piasek kinetyczny zestaw z księgarni Legolas to niezwykła, nowoczesna substancja, która sprawia, że nawet w deszczowe dni dzieci mogą lepić babki w domowym zaciszu. Wygląda zupełnie jak piasek, choć występuje również w innych wersjach kolorystycznych. Swoimi właściwościami również go przypomina. Jego konsystencja jest jednocześnie krucha i aksamitna. Za pomocą piasku kinetycznego można lepić różnorodne figury, które po dotknięciu kruszą się zupełnie tak jak piasek. Co istotne, piasek nie brudzi przy tym rąk i łatwo się go sprząta. Można pozwolić dziecku bawić się mniejszą ilością piasku na stole lub nabyć jego większą ilość i zorganizować domową mini- piaskownicę.

Ciekawe rozwiązanie

Kinetyczny piasek jest nietoksyczny i stanowi świetne rozwiązanie również dla alergików. W zwykłej piaskownicy mogą znajdować się pasożyty, drobnoustroje i roztocza. Oczywiście nie należy popadać w panikę, ale z całą pewnością piasek kinetyczny jest rozwiązaniem o wiele bardziej bezpiecznym. Dużą zaletą jest też fakt, że nie trzeba koniecznie wychodzić z nim z domu, aby zapewnić dziecku zabawę w piaskownicy. Co za tym idzie, nie ma ograniczeń w postaci pogody czy stanu zdrowia dziecka. Zapracowani rodzice również nie muszą już rezygnować z wykonywania obowiązków, gdy brak im czasu lub możliwości, aby wyjść z pociechą na spacer.