Dlaczego dziecko powinno mieć skarbonkę?

Poznanie wartości pieniądza to jedna z najważniejszych lekcji, przez którą musi przejść każde dziecko. Tylko w takiej sytuacji można liczyć na traktowanie pieniędzy przez dziecko z szacunkiem. Niestety w wielu wypadkach nie jest to łatwe zadanie i wymaga odpowiedniego zaplanowania. Z pewnością pomóc w tym mogą skarbonki dla dzieci.

Pieniądze nie są abstrakcyjne!

Podstawowym problemem w nauczeniu dziecka szacunku do pieniądza jest uzmysłowienie mu, że nie są one abstrakcyjne. Jest to poważny problem szczególnie współcześnie, gdy większość transakcji odbywa się za pomocą przelewów bankowych, czy też płatności kartą.

Wykorzystanie skarbonki pozwoli dziecku zrozumieć, że pieniądze nie są realne i mają rzeczywistą wartość. Dodatkowymi zaletami wykorzystania skarbonki jest danie dziecku poczucia kontroli nad własnymi wydatkami oraz uczenie odpowiedzialnego oszczędzania pieniędzy.

Jedna skarbonka wiele możliwości

Dobierając skarbonkę dla dziecka należy pamiętać, że powinna być ona atrakcyjna. Szczęśliwie nie będzie to dużym problemem, gdyż współcześnie spotkać można wyjątkowo dużą ilości skarbonek o różnych kształtach, barwach. Ponadto są one wykonane z odmiennych materiałów. Z łatwością kupić można modele drewniane, metalowe, plastikowe, czy też porcelanowe.

W przypadku dzieci szczególnie zaleca się skarbonki kreatywna, które mogą być z powodzeniem przyozdobione przez pociechę.Bez wątpienia skarbonka, która zostanie przyozdobiona przez dziecko będzie miała dla niego znacznie większą wartość, aniżeli najpiękniejsza skarbonka, z którą dziecko nie będzie mogło wejść w interakcje.