Czy ochraniacze na łóżeczko są potrzebne?

Łóżko to miejsce wypoczynku, chcemy, aby szczególnie nasze dzieci spały w komfortowych warunkach. Pomagają w tym niektóre łatwe w użyciu gadżety. Jak stwierdzić, czy rzeczywiście ich potrzebujemy?

Ochraniacz do łóżeczka

Do łóżeczka ochraniacz jest wykorzystywany do ochrony dziecka. Podczas gdy rośnie ono i rozwija się, staje się coraz bardziej ruchliwe, staje w łóżeczku trzymając się jego boków. Łatwo o to, by dziecko uderzyło się w głowę podczas upadku, co jest związane z niską koordynacją ruchów. Ochraniacze do dziecięcych łóżeczek są konieczne kiedy:

– dziecko jest już starsze i zaczyna siadać, chodzić przytrzymując się mebli, chce opuszczać łóżeczko wspinając się po jego kracie (ochraniacz to uniemożliwia),

– kiedy dziecko źle znosi uderzenia i długo płacze z tego powodu,

– kiedy dziecko ma tendencję do budzenia się w nocy, podczas gdy jego rodzice śpią,

– kiedy istnieje konieczność przechowywania różnych przedmiotów w pobliżu łóżeczka (na przykład chusteczek, pieluszek, czy oliwki), ponieważ wiele ochraniaczy wyposażonych jest również w boczne praktyczne kieszonki,

– kiedy chcemy, aby dziecko szybciej się uspokajało przed snem, było odcięte od nadmiernej ilości dźwięków, na przykład w ciągu dnia.