Czego nauczy dziecko kostka rubika 2×2?

Jak stymulować intelekt dziecka i jego ciekawość? Najlepszą metodą jest zabawa! Bawiąc się, dziecko czerpie mnóstwo frajdy z odkrywania rzeczywistości i zdobywania nowych umiejętności. Uczy się kreatywności, logicznego myślenia, rozwiązywania zagadek logicznych. Gadżetem, który nauczy matematycznego myślenia, jest kostka rubika 2×2, która nadaje się już dla przedszkolaków.

Kostka rubika 2×2 – zabawka dla ciekawskich maluchówkostka rubika21

Dzieci uwielbiają zagadki i nowe wyzwania. Jedno i drugie zapewni im kostka rubika. W wersji 2×2 ta zabawka nadaje się już dla kilkulatka. Niezbyt skomplikowana, będzie wyzwaniem, ale nie przewyższającym możliwości dziecka. Zachęci je do myślenia i próbowania nowych rozwiązań, ale nie przytłoczy. Kostka 2×2 doskonale rozwinie intelekt dziecka, pobudzając ciekawość i kreatywne myślenie, kształcąc umiejętności logiczne i ucząc rozwiązywania zagadek matematycznych. Ten poręczny gadżet maluch będzie mógł wszędzie zabrać ze sobą – to zabawka, która świetnie nadaje się na np. na podróż.

Kiedy zacząć zabawę z kostką rubika?

Wbrew pozorom kostka rubika nie jest gadżetem zarezerwowanym dla nastolatków i dorosłych. Obecnie sklepy oferują ją w wersji uproszczonej – kostka 2×2 doskonale nadaje się dla młodszych dzieci. Zawierająca mniej kombinacji kolorystycznych stanowi mniej wymagające wyzwanie, dzięki czemu może poradzić sobie z nią już kilkulatek. Nawet jeśli początkowo będzie potrzebował wsparcia, kostka będzie sprzyjała rodzinnej integracji.