Co zrobić w przypadku problemów z karmieniem piersią

Karmienie piersią nazywane jest jedną z najbardziej naturalnych czynności w życiu kobiety. Niestety nie zawsze wszystko idzie bez problemów, dlatego warto wiedzieć coś na temat tego, jak radzić sobie gdy się pojawią.

Kapturki do karmienia

Trudności z karmieniem piersią mogą pojawić się na samym początku tuż po urodzeniu dziecka, szczególnie jeżeli kobieta ma dosyć małe skutki, a noworodek ma na przykład obniżone napięcie mięśniowe i trudności z ich uchwyceniem. W takich sytuacjach zbawienne mogą okazać się kapturki do karmienia od Bebito.pl, czyli silikonowe nakładki na skutek, dzięki którym niemowlakowi jest łatwiej go uchwycić. W ten sposób karmienie piersią zostało już uratowane u bardzo wielu pań, którym kapturki zostały polecone na przykład przez doradczynie laktacyjne.

Konsultacja z doradczynią laktacyjną

Doradczyni laktacyjna to drugi bardzo dobry sposób na poradzenie sobie z problemem z karmieniem piersią. Mowa tutaj o konsultacji z tą specjalistą, którą najczęściej jest położna po specjalnym szkoleniu. Doradczyni pomoże w prawidłowym przystawianiu dziecka do piersi, wskaże kilka technik prawidłowego trzymania maluszka, a także pomoże ocenić czy u malucha jest prawidłowy odruch ssania. Karmienie piersią po takiej konsultacji z pewnością będzie dużo prostsze, a panie, które już straciły nadzieję, ponownie odzyskają wiarę w możliwość karmienia. Nigdy nie warto się załamywać i zawsze trzeba walczyć o możliwość karmienia piersią.