Co warto wiedzieć o kostce Rubika Megaminx?

Kostka Rubika to zabawka logiczna. Wynaleziona została w latach 70. XX wieku, ale popularna jest także i dziś. Sięga po nią wciąż wiele osób. Jednak warto zdawać sobie sprawę, że dla osób, których znudziła już klasyczna kostka Rubika przeznaczona jest kostka Rubika Megaminx.

Czym charakteryzuje się Megaminx Rubika kostka?

Kostka Rubika Megaminx składa się aż z 12 ścian, 20 rogów i 30 krawędzi. Dlatego też jest o wiele bardziej skomplikowana niż jej poprzedniczka. Aby ją prawidłowo ułożyć trzeba najpierw dobrze opanować układanie klasycznej kostki Rubika. Jest to bowiem konstrukcja już bardzo zaawansowana.

Do kogo skierowane są kostki Rubika Megaminx?

Kostkę Rubika Megaminx ze sklepu kostkirubika.pl może kupić każdy, wystarczy tylko lubić układanki logiczne tego typu. Korzystać z zabawki mogą zarówno dzieci, jak i osoby dorosłe. Ponadto kostka tego typu posiada szerokie zastosowanie, wskazana jest na przykład osobom, które wymagają rehabilitacji. Kostka Rubika Megaminx rozwija bowiem doskonale zdolności manualne, precyzję i zręczność dłoni. Ponadto kostka ta dobrze sprawdza się w przypadku dzieci, które przygotowują się do pójścia do szkoły. Kostka Rubika Megaminx nie tylko ćwiczy zręczność, ale i umysł malucha.